naslovna clanak patron 2018Dana 28. studenog naša župa slavi svog sveca zaštitnika. I ove godine središnje misno slavlje održano je u 11 sati u župnoj crkvi u Grebnicama. Od ustanovljenja župe mještani Grebnica i Bazika slave sv. Jakova Markijskog kao svoj patron. Na sv. misi bilo je svečano. Angažiran je zbor iz Tolise koji je svojim pjesmama uveličao misno slavlje. Svetu misu služio je definitor Bosne Srebrne fra Zdravko Dadić uz koncelebraciju 15 svećenika.

Uz domaćina fra Marijana Živkovića i brojnih svećenika našeg dekanata svojom nazočnošću misno slavlje su uveličali toliški gvardijan fra Mario Jurić kao i provincijal Bosne Srebrne fra Jozo Marinčić. Misi je nazočio veliki broj vjernika koje nije spriječilo prohladno vrijeme da u svojoj crkvi kroz misno slavlje proslave svoj patron župe.

Kako je sve bilo na misi pogledajte u galeriji slika koju smo pripremili za članove naše župe koji nisu bili u mogućnosti nazočiti sv. misi, ali i na pozornost svim posjetiteljima našeg portala.

Do galerije slika možete doći kroz glavnu navigaciju našeg portala klikom na rubriku "Galerije" ili jednostavno kliknite OVDJE.