spasovo 2016 bazikI ove godine Bazik je proslavio Spasovo, blagoslov polja koji se u Baziku već tradicionalno slavi više od 40 godina. Misa blagoslova polja održana je Baziku ispred mjesnog doma. Oko stotinjak mještana Bazika i njihovih gostiju slavili su misu koju je predvodio župnik fra Frano Oršolić. Lijepo vrijeme poslužilo je da se blagoslov održi na otvorenom kako je inače i praksa svake godine.

Kako je bilo na misi u Baziku prilikom blagoslova pogledajte u par fotografija ispod.

zupa-grebnice.com

Ostali sadržaj iz kategorije

Donacije ugroženim od poplava

donacije-u-novcuTijekom mjeseca svibnja 2014. godine našu župu je pogodila velika elementarna nepogoda. Zahvaljujući svećeniku Luki Luciću koji je preko dobrih ljudi iz svog dekanata u Njemačkoj osigurao vrijednu novčanu pomoć uspjeli smo najugroženijim obiteljima naše župe dodijeliti novčane donacije kao vid pomoći za pretrpljenu štetu. Popis sa iznosima objavljen je na župnoj oglasnoj ploči ali i na ovoj stranici. Za uvid u popis s donacijama kliknite na link desno