fra luka fra franoDana 24. kolovoza ove godine u našoj župnoj crkvi u Grebnicama svetu Misu za svoju pokojnu majku uz koncelebraciju župnika slavio je Luka Lucić, naš svećenik rodom iz Grebnica, a trenutno na službi u Njemačkoj! Na svetoj Misi je bio velik broj vjernika naše župe kako starijih tako još više mladih!

Razlog tomu je bio poziv župnika da što veći broj učenika i studenata dođe na misu te se susretnu s Lukom!

Naime, pomoć koju je naš Luka prikupio preko dobrih ljudi podijeljena je najprije domaćinstvima u župi (može se vidjeti popis), a jedan dio, točnije 7.000,00 Eura podijeljeno je đacima osnovne i srednje škole te studentima iz naše župe!

Popis djeci i mladih koji su primili pomoć u visini od 100,00 KM po osobi možete vidjeti na našoj stranici OVDJE i privremeno na oglasnim pločama pred crkvom. Popis je bitan jer pokazuje kakvo je trenutno stanje s djecom i omladinom, osnovnoškolcima, srednjoškolcima i studentima u našoj župi, točnije u selima Grebnice i Baziki!

Iskreno hvala Luki u osobno ime i u ime svih koji su primili pomoć! Neka ga Bog blagoslovi!

U nastavku pogledajte i grafički prikaz stanja učenika i studenata u našoj župi. Grafički prikaz odražava broj djece iz Bazika i Grebnica razvrstanih po vrstama obrazovnog razdoblja kao i ukupan broj učenika po prikazanim kategorijama.

grafikon skolarci

Također donosimo nekoliko fotografija sa sv. Mise i susreta fra Luke s našim učenicima i studentima.

Tekst i fotografije: zupa-grebnice.com