fra silvio zlatarevicU obilju radosti i sreće u župi Uznesenja Blažene Djevice Marije u Tolisi,  fra Silvio Zlatarević iz Ugljare proslavio je svoju Mladu misu. Duhovni program započeo je procesijom i roditeljskim blagoslovom, a na misnom slavlju  se okupilo oko 5.000 vjernika posavskog kraja.  U sudjelovanju 25 svećenika, đakona i časnih sestara, fra Silvio je svoju Mladu misu u posebnoj nakani prikazao za cjelokupan puk župe, te za sve pokojne iz obitelji Zlatarević i Dabić.

Na poseban način i dosta emotivno, mladomisničko slavlje doživjeli su mladomisnikovi roditelji, mama Kata i tata Pavo, te istaknuli da su ponosni i sretni i da je sve bilo kako treba, po Božjem pozivu. Čestitke i zahvale mladomisniku, da mu Bog daruje snagu i ustrajnost u njegovu daljnjem svećeničkom i redovničkom životu i služenju Bogu i ljudima, uputio je fra Mario Jurić, gvardijan franjevačkog samostana Tolisa, te naglasio da Mlada misa predstavlja životnu radost za njegovu obitelj, rodbinu, mještane Ugljare i cijelu župu.

U iznimno nadahnutoj propovijedi, fra Marijan Živković, župnik župe Grebnice, uputio je mladomisniku  riječi potpore, uz poziv da dopusti vjernicima da ga danas slave, na dan u kojem stavlja pečat na sav svoj trud i muku koju je proživio da bi došao do uzvišenog čina. –„Ne dopusti da te ljudi hvale i slave, ako se u tebi i onome što činiš, ne proslavlja sam dobri Bog, koji zavrjeđuje istinsku proslavu i treba biti središte svih naših slavlja“, poručio je fra Marijan okupljenom vjerničkom puku, među kojim su bili i brojni vjernici iz župe Vareš gdje je fra Silvio bio đakon nekoliko mjeseci, te župljani iz Srebrenice. Po završetku euharistijskog misnog slavlja, vjernici su pod tornjevima posavske katedrale, tradicionalno zaigrali posavsko kolo, a potom je pod šatorima priređen bogat program uz brojna čestitanja i darivanja, te obilje hrane i pića za više od 1500 uzvanika.

Fra Silvio je rođen 1992. u Vinkovcima, kršten u župi Uznesenja BDM u Tolisi, član je Franjevačke provincije Bosne Srebrene. Osnovnu školu završio je u Orašju, a kao sjemeništarac pohađao je Franjevačku klasičnu gimnaziju u Visokom (2007.-2011.) gdje je i maturirao. Franjevački habit obukao je 10. srpnja 2011. u Gromiljaku. Godinu novicijata proveo je u samostanu sv. Petra i Pavla na Gorici u Livnu, a prve zavjete položio 1. srpnja 2012. Iste godine upisao se na Franjevačku teologiju u Sarajevu. Svečane zavjete položio je 13. studenog 2016. u Fojnici, a za svećenika je zaređen na svetkovinu apostolskih prvaka, Sv. Petra i Pavla 29. lipnja ove godine u sarajevskoj katedrali Srca Isusova.

Tekst preuzet sa: radioorasje.com

Ostali sadržaj iz kategorije

Donacije ugroženim od poplava

donacije-u-novcuTijekom mjeseca svibnja 2014. godine našu župu je pogodila velika elementarna nepogoda. Zahvaljujući svećeniku Luki Luciću koji je preko dobrih ljudi iz svog dekanata u Njemačkoj osigurao vrijednu novčanu pomoć uspjeli smo najugroženijim obiteljima naše župe dodijeliti novčane donacije kao vid pomoći za pretrpljenu štetu. Popis sa iznosima objavljen je na župnoj oglasnoj ploči ali i na ovoj stranici. Za uvid u popis s donacijama kliknite na link desno